Ce a facut razboinica Mariana dupa ce a terminat cursa “iadului” de la Ultrabalaton! Cu siguranta i-a adus aminte de intrecerile de la Exatlon

Atleta Mariana Nenu a participat in weekendul trecut la ultramaratonul Ultrabalaton, din Ungaria, pe care l-a terminat pe locul al patrulea, alegand o zi, cinci ore, 36 de minute si 22 de secunde.

„A fost mai greu decat Sparthatlonul. Nu am avut timp sa ma antrenez specific in acest an. Prima parte a fost doar cu urcari si coborari. A fost foarte cald”, a marturisit alergatoarea pentru aimx.ro.

Dupa terminarea cursei, Mariana a facut o baie in lacul Balaton, “marea” interioara a Ungariei.

A fost a doua cursa de anvergura pentru Mariana Nenu, dupa reintoarcerea in Romania de la Exatlon, dupa cursa  „24 ore di Torino” pe care a castigat-o la finalul lunii aprilie.